Lavabo Açma ile ilgili çözüm mü arıyorsunuz? Tıkalı lavabo nasıl açılır? Lavaboyu açmak için uygulanan doğal yöntemler nelerdir? İşte, adım adım anlatımıyla tıkalı lavabo açma yöntemleri.

Lavabo Açma için bir çözüm arıyorsanız eğer, Lavaboyu açmak için uygulanan doğal yöntemler, Tıkalı lavabo nasıl açılır? Adım adım anlatımıyla tıkalı lavabo açma yöntemlerini sizler için açıklıyoruz.

Lavabo Nasıl Açılır?

  1. Elle Lavabo açma : Öncelikle lavabonun katı maddeler yüzünden tıkandığını düşünüyorsanız, tel askıyı kanca gibi bükerek lavabodaki maddeleri çıkarabilirsiniz. Ancak kancayı borunun ortasına itmek yerine, kenarından kaydırmaya çalışın. Bu işlemden sonra sıcak suyu açıp lavaboya akmasına izin verin. Su gitmeyip geri gelmeye başlarsa, musluğu hemen kapatın.
  2. Pompa ile Lavabo Açma : Lavabo tıkanıklığında en çok kullanılan malzemelerden biri de pompadır. Lavaboda az miktarda su biriktirin. Pompayı sıkıca bastırıp geri çekerek tıkanıklığın açılmasını sağlayın. Lavabo sifonu: Lavabonun doğrudan altında bulunan ve elle sökülebilen borulara, lavabo sifonu denir. Boruların altına büyük bir kova koyduktan sonra bu sifonu elinizle çıkartın. Sifonu tel fırçayla temizleyip sıcak suda duruladıktan sonra eski yerine takın.
  3. Sıcak su yöntemi Lavabo Açma : Bir ısıtıcıda ortalama 4 bardak su kaynatın. Ardından bu suyu birkaç saniye aralıklarla 2-3 parça halinde lavaboya dökün. Bu yöntem, özellikle küçük tıkanıklıklarda işe yarar.
  4. Sirke yöntemiyle Lavabo Açma : 1/2 su bardağı karbonatı lavabo giderine dökün. Üzerine 1/2 su bardağı damıtılmış beyaz sirke dökün. Gideri hemen gider tıkacıyla kapatın. Bu sayede köpürme tepkimesi, lavabodan dışarı değil tıkanıklığı olduğu boruların içine doğru gerçekleşecektir. Köpürme durur durmak, 1/2 su bardağı beyaz sirkeyi gidere döküp tekrar kapatın ve 30 dakika bekletin. Bu esnada 4 litre su kaynatın. Kaynar suyu gidere döküp karbonat kalıntılarını temizleyin.
  5. Karbonat yöntemi ile Lavabo Açma 1/2 su bardağı karbonat ve 1/2 su bardağı sofra tuzunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı lavabonun giderine dikkatli bir şekilde dökün. Mümkün olduğunca çok miktarda karışımı sığdırmaya çalışın. Bu karışımı 15-20 dakika beklemeye bırakın. Bu esnada 1-4 litre suyu tencerede kaynatın. Kaynar suyu dikkatli bir şekilde gidere dökün. Suyu döker dökmez gideri tıkaçla kapatın. Tepkime dışarı değil boruların içine doğru gerçekleşmeli. Bu karışım orta dereceli tıkanıklıkları açmak için yeterlidir.
  6. Bulaşık deterjanı yöntemi: Bulaşık deterjanının yarısını lavabo giderine dökün ve hemen lavaboya tıpa takın. Ardından bir leğen dolusu sıcak suyu lavaboya dökün. Sıcak suyu döktükten sonra çatal yardımıyla lavabodaki tıpayı çıkartın. Ancak su sıcak olduğu için elinize değmemesine dikkat edin. Bu yöntemle lavabo drenajını temizleyebilirsiniz.

Lavabo tıkanıklığını açmak için, kostik soda, çamaşır suyu ve lavabo açıcı gibi kimyasal maddelerden de yararlanabilirsiniz. Ancak bu kimyasal maddelerin çok dikkatli bir şekilde kullanılması gerektiğini ve talimatları izlemeniz gerektiğini unutmayın. 

AQUA TESİSAT olarak verdiğimiz tüyoları denediniz ve başarılı olamadınız mı? Telaş yapmayın lütfen. Hemen bizi arayın. Uzman Tesisat ekibimiz Bilgisayar destekli, cihazlar ile kırmadan dökmeden ve hiçbir yere zarar vermeden tıkalı olan bölgeyi hemen açacaktır.

Aqua Tesisat, Cihazla su kaçağı tespiti, tuvalet tıkanıklığı açma, pimaç açma, kırmadan tıkalı boru açma, kanal görüntüleme, tavandan su akması, su kaçağı, cihazla su kaçağı tespiti, mutfak lavabo tıkanıklığı açma kalorifer petek temizliği, kombi temizliği başta olmak üzere tüm tesisat işlerinizi 7/24 yapmaktadır. Güvenilir ve Uygun fiyatlı firmamız Aqua Tesisat size bir telefon kadar yakındır. Aqua Tesisat referanslarını ve yorumlarını sitemizden okuyabilirsiniz. Problemleri kesin çözen tesisat işinde tecrübeli kadromuz sizlere her konuda yardımcı olabiliriz. Lütfen soru sormaktan çekinmeyin…

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakasında tüm semtlere 7/24 Hizmet veren Aqua Tesisat, Acil Tesisat problemlerinizi Uygun fiyatlarla kesin çözümle sonuçlandırmaktadır. Robot ile tıkalı tesisat, klozet, tuvalet, lavabo açmak gibi tüm işleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Sevgili müşteriler Unutmayın ki sizler bugün tesisatınızda sorun çıktığı için arayıp bizlere ulaştınız. Ama biz problem yaşamadan bilgi kazanabileceğiniz çok güzel bir arşiv düzenledik. Aqua Tesisat olarak sizlere ne kadar fazla destek olabilirsek, o kadar fazla gururunu yaşarız. Bu yüzden Sitemizde blog kısmından evinizdeki tesisat ile ilgili her türlü bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.

Tanıştığımıza memnun olduk. Aqua Tesisat olarak sizlere problemsiz ve mutlu günler dileriz…

HEMEN ARA 0538 841 01 75